pouk

Spletni slovar PONS
  Vladni portal za otroke

Dnevi odprtih vrat na srednjih šolah 2018/19 - osveženo - 12. 11. 2018

Dnevi odprtih vrat srednjih šol so odlična priložnost, da bolje spoznate srednje šole, izobraževalne programe in poklice, za katere izobražujejo, zato učencem in staršem priporočam, da jih obiščete.

O dnevih odprtih vrat vas bom sproti obveščal v tem obvestilu na spletni strani OŠ Naklo.

Dimitrij Banda

svetovalna služba

Aktualni dnevi odprtih vrat:

Srednja gostinska in turistična šola Radovljica

Dan odprtih vrat bo v četrtek, 6. 12. 2017 ob 17. uri.

V prilogi najdete letak.

Biotehniški center Naklo – srednja šola

Tudi v tem šolskem letu na BCN Naklo organizirajo možnost, da učenci postanete za en dan dijaki v posameznem programu Srednje šole BC Naklo.

Tisti, ki bi pobližje želeli spoznati njihove programe, ste vabljeni, da se prijavite na enega od ponujenih terminov in jih obiščete.

Več informacij in prijavnico najdete v prilogi (posebej za strokovne programe in gimnazijo).

Gimnazija Kranj

Noč na Gimnaziji Kranj »Postani gimnazijec za eno noč« bo v noči iz 7. decembra na 8. december 2018

PRIHOD: v petek, 7. decembra 2018, ob 16.00, skozi stranski vhod pri Hotelu Creina

ODHOD: v soboto, 8. decembra 2018, ob 12.00

Noč ima svojo moč in preživeli jo boste na Gimnaziji Kranj. Preizkusili se boste v vlogi naravoslovnega znanstvenika, izvajali zanimive pokalne, kadeče in svetleče kemijske poskuse, raziskovali življenje pod mikroskopom ter spoznavali delovanje svojih čutil in izdelali fizikalni verižni eksperiment. Ko se večer prevesi v noč, bo čas za igre in druženje z dijaki, zjutraj pa vas bomo popeljali v ritme hiphopa in flamenka ali pa boste spoznavali osnove aikida. Udeleženci boste lahko opazovali in spoznavali nočno življenje eksotičnih živali.

Program vodijo dijaki v sodelovanju z učitelji.

o          bioexo

o          izdelava verižnega eksperimenta

o          spoznavanje astronomije

o          opazovanje in izvajanje zanimivih kemijskih eksperimentov

o          snemanje najboljše slike pod mikroskopom

o          spoznavanje delovanja naših čutil

o          hiphop, flamenko, aikido

o          razne družabne igre in športne igre

Kaj potrebujem?

o          Pripomočke za osebno higieno (milo, zobno ščetko, brisačo …).

o          Primerno oblačilo in obutev (pižamo, copate …).

o          Spalno vrečo, vzglavnik in odejo.

o          Svetilko.

Ponudba vključuje nočitev, prehrano, vodene naravoslovne delavnice. Dogodek je brezplačen. Več informacij: organizatorka dogodka in profesorica biologije Urša Petrič: ursa.petrich@gmail.com

Gimnazija Franceta Prešerna

Dnevi odprtih vrat na Gimnaziji Franceta Prešerna bodo potekali v naslednjih terminih:

DATUM

URA

VABLJENI

torek, 4. 12. 2018

učenci, starši in ostali zainteresirani

sreda, 9. 1. 2019

učenci, starši in ostali zainteresirani

četrtek, 31. 1. 2019

dopoldne

devetošolci v okviru dogodka »Postani naš dijak za en dan«

Učenci naše šole se lahko udeležite dogodka »Postani naš dijak za en dan«, ko se boste lahko vključili v običajen pouk, kjer boste doživeli načine dela na šoli. Ta dan bo za devetošolce pouk potekal od 3. do 6. šolske ure (8. 50 – 12.05) z odmorom za malico, ki jo bodo učenci prejeli brezplačno.

Letak je v prilogi.

V kolikor bi se tega dne želeli udeležiti, se morate prej prijaviti v svetovalni službi pri Dimitriju Bandi, ki bo prijave prenesel naprej.

Priloga 0:

Vsa obvestila ...